Black Mask – мислење за најдобриот начин за еден човек во мојот рејтинг

Пред прегледот, сакам да се извини за својот лош превод, бидејќи тој јазик не е мајчин јазик за мене. Речиси целиот живот сум се борат со мојот проблем на кожата. Врз основа на наследувањето и страшната урбанистички еколошки црни дамки и мозолчиња ми беа постојани придружници. Јас веројатно се обиделе стотици различни маски, струже и други козметика. Не можам да кажам дека резултатот не беше – беше, но не како што очекував. Тогаш наидов на интернет Black Mask , и мисла – понуда. Дојдов во црна маска пакет. Се покажа дека е многу лесен за употреба и доста ефективна. Сега ќе ви кажам повеќе за тоа. Јајцето pakuvaњe Црна маска

Што е црна маска за лице Black Mask

Кога го прочитав дел Black Mask , тоа беше малку изненаден, бидејќи тој никогаш не видел таква комбинација. Овде е она што е во оваа маска:

 • Бамбус јаглен продира длабоко во порите на кожата и извади сите нечистотии надвор;
 • Каолин е наменет за да се активира циркулацијата. Не само што нежно exfoliates мртвите клетки на кожата, и ја стимулира нивната регенерација;
 • Bioantioksidantny комплекс Neovitin добиени од женшен и обезбедување на кожата анти-инфламаторен ефект. Згора на тоа, тоа го успорува процесот на стареење;
 • Екстракт серија, која ги измазнува и омекнува кожата и ја смирува иритацијата. Покрај тоа, ја затегнува порите и го збогатува со хранливи материи;
 • Тиамин, кој ја штити кожата од фактори на животната средина;
 • Cyclomethicone, апсорпција на масти и делува како успокоителен. Тоа е безбедно за сите типови на кожа.

I – поддржувач на сите природни, па се плашам дека се сопнуваат на лажни, по што може да предизвика сериозни здравствени проблеми. Но го најдов на официјалната веб-страница Black Mask :

Ова е докажан веб-сајт

и стави ред со него (на тоа јас се прочита упатството за употреба). Во суштина јас нареди козметика од Амазон, но овој пат на црна маска не беше таму. Исто така, Black Mask не може да се купи во било која аптека или козметички продавница.

Предности и недостатоци на црна маска за лице Black Mask

Се разбира, пред да ја купите Black Mask , јас ги прочитав многу вистински осврти и слушав на различни мислења и за клиентите, позитивни и негативни. Но, главно сите зборуваа за основаноста на производот, меѓу кои се:

 • Овој лек нема контраиндикации – за разлика од повеќето козметика Black Mask дури и може да се користи со алергии;
 • На природните компоненти 100%;
 • Резултатот е видлив по првата употреба и саканиот ефект се постигнува по две недели од употребата Black Mask ;
 • Обезбедување корисен ефект на кожата;
 • Ефикасноста на барањето;
 • Прифатлива цена.

Единствениот недостаток – Black Mask Плус е многу долго време да се исуши. Кога го прочитав коментарите, вие ќе забележите дека повеќето од девојките се препорачува да се применуваат слој подебел. Тоа е навистина ефикасни, но потоа црна маска ќе се исуши повеќе од еден час. Несомнено долго! Од друга страна, ако тоа брзо се суши, не би имале време правилно да се апсорбираат во кожата, а максималниот ефект не е постигната. Затоа, можеме да кажеме дека овој недостаток се смета за достоинството Black Mask .

Како треба да го користам маска за лице Black Mask

На процесот на примена црна маска е поделена во 5 фази:

 1. Чистење. Оваа постапка треба да се врши без употреба на различни креми и тоници, или ефектот на Black Mask нема да биде толку забележителни. Тоа е потребно за отстранување на шминка, ја бришам лицето со мека крпа (не сува), почекајте 3-5 минути и продолжи да се однесува на примена.
 2. Примена на маски. Спроведување на Black Mask треба да биде дебел слој на лесни кружни движења, избегнувајќи истовремено областа околу очите, устата, ушите и косата.
 3. Чека за резултатите. Да ги маскираат постапил поефикасно на кожата, почекајте 30 минути. Па можете да се релаксирате или да направи некои бизнис во овој период.
 4. Отстранување на маската. За отстранување на маска за да биде бавно движење, не фаќајќи нејзините нокти. Во овој момент, на кожата не треба да се изгори.
 5. Перење. Ова е последната фаза од постапката, по што треба да се влажни лицето со крпа, а потоа користи соодветен негување крем.

Црна маска на miteseri

Стручно мислење за маска за лице Black Mask

Маски за Производителите спроведе детално истражување, која се вклучени повеќе од 7.000 луѓе постари од 18 години (жена на машки сооднос е речиси иста). Тие се користат за оваа маска за еден месец. Само 1% од луѓето се откажа од експериментот, како што откриле нетолеранција на оваа дрога. Како резултат на тоа, тоа е докажано дека кожата е значително подобрена по употреба Black Mask . Ален Стјуарт, кој беше вклучен во развојот на истражување на дрога и однесување во своето излагање даде неколку факти:

 • 91 од 100 луѓе се чувствуваат на сила веднаш по првата употреба на црна маска;
 • Врз основа на клиничките испитувања е докажано 100% сигурност на компоненти на производот;
 • 92% од испитаниците се задоволни со маска и ослободете се од мазна кожа;
 • 64% од субјектите на жените престана со користење на различни тонски средства;
 • 84% од луѓето потврди дека по 2 недели од користење на маска Black Mask , тие забележале нејзината ефикасност.

Кога ќе го прочитате мислења на вистински луѓе, тешко е да се разбере каде вистината и заблудата, па затоа е најдобро да се оди на форумот, каде што можете да видите фотографии на "пред" и "после" оние кои веќе се користи црна маска. Патем, рејтингот на Black Mask многу висока, а неговата цена е целосно оправдано. Тоа е многу помал од другите козметички производи за кои може да се купи во аптека или стоковна куќа. Во принцип, јас бев задоволен со резултатот од употреба на црна маска за лице Black Mask и го препорачувам на секој кој има проблем на кожата. Сигурен сум дека ќе бидете пријатно изненадени од неговиот настап.

(1)*(2)**(3)***(4)****(5)***** (120 votes, average: 4.80 out of 5)
Loading...